Będzie miejsce dla banków – wywiad dla Dziennika Gazety Prawnej
Z Cezarym Stypułkowskim rozmawiał Łukasz Wilkowicz
więcejPublikacje
Z Cezarym Stypułkowskim rozmawiał Łukasz Wilkowicz
więcejKładzione na stole recepty na rozwiązanie strukturalnych problemów Europy obejmują przede wszystkim wzrost protekcjonizmu, fiskalizmu i centralizmu.
więcejNa pewnym etapie użyłem takiego argumentu: marne prawo, żadna sprawiedliwość, upadła moralność, i w dalszym ciągu podtrzymuję to stanowisko. Nie przyjmuję argumentacji, jakoby banki były wszystkiemu winne. Gdyby w innych krajach europejskich przyjęto ten typ orzecznictwa, który utrwalił się w Polsce, to austriacki sektor bankowy, ze znacznie wyższym zaangażowaniem w kredyty frankowe aniżeli polski, musiałby ogłosić upadłość.
więcejKapitał ma narodowość: ale to nie jest jakiś patriotyczny „bonasizm”, tylko subtelne ważenie racji. Kredyty frankowe: trochę bronię, bo bez tego pokolenie mojego syna mieszkałoby u teściowej za szafą. Jak zostać prezesem Pekao S.A. : zadzwonił head hunter. Nigdy nie spotkałem się z premierem Tuskiem.
więcejPrawo zaczęło manipulacyjnie służyć interesowi wąskiej grupy – ocenia Cezary Stypułkowski. Przyznaje, że w sprawie frankowej banki miały zbyt dogmatyczne podejście.
więcej